Make your own free website on Tripod.com

Turizm

     Büyükkabaca'da turizm fazla gelişmemiş olmakla birlikte ,kasabanın kuzeyinde takkalı tepe civarı kaya mezarları, ulaş tepesinde kaya mezarları bulunmaktadır.
   TOHUM KESEN HÖYÜĞÜ Büyükkabaca Kasabası sınırları içerisinde ovada yer alır. 50x50 metre boyutlarında bir metre kadar yüksekliktedir.
    ARALIK HÖYÜK Büyükkabaca Kasabası sınırları içerisinde ovada Ulaş Tepe yanındadır. 100x100 metre boyutlarında ve 12 metre yüksekliğindedir. Eski Tunç Çağı yerleşimi vardır.
   Dışarıdan Gelenlerin Kalabilecekleri,alışveriş yapabilecekleri, Belediyeye ait bir otel, bir Hamam ayrıca kasabamız da Üç Pide Lahmacun salonu, bir  lokanta ,Dokuz  market, İki Ayakkabıcı, İki ekmek fırını, İki Kasap dükkanı, Üç benzin ve motorin istasyonu, Bir Sağlık ocağı, Bir İnternet kafe, Bir Eczane, İki Tarım ilaçları dükkanı, Üç soğuk hava deposu, iki ilk öğretim okulu, bir ana okulu, bir un değirmeni mevcuttur.
   Ayrıca hafta içi her gün  Isparta'ya  Saat  7:00 de  Köyden    Isparta'dan Saat 15:30'da Ayrıca Cuma günleri Isparta'dan Saat 19:00'da     Pazar günleri  17:00 de Köyden Isparta'ya Otobüs seferleri vardır.
   Bunun yanında Hafta içi  Saat  8:00 ile  17:30 arası belirli saatlerde Senirkent'e Cumartesi günü 13:00'e kadar Otobüs seferleri vardır.